Kredyt Rzeszów w 2020 – jakie zmiany nadejdą wraz z nowym rokiem?

kredyt Rzeszów

Kredyt Rzeszów w 2020 – jakie zmiany nadejdą wraz z nowym rokiem?

1 stycznia to nie tylko pierwszy dzień nowego roku. Tego dnia wchodzą w życie nowe ustawy lub przepisy. Pewne modyfikacje czekają na nas także w sektorze bankowości. Jak zmieni się kredyt Rzeszów nie tylko 1 stycznia, ale i na przestrzeni całego 2020 roku? Co przestanie obowiązywać, na co trzeba będzie zwrócić uwagę? Doradca finansowy Rzeszów, Mirosław Baran zebrał dla Was najważniejsze zagadnienia.  

Kredyt Rzeszów w 2020 – jakie czekają nas zmiany?

Stabilna rata przez lata – od 2020 roku banki będą musiały oferować kredyt Rzeszów i nie tylko w tym mieście zarówno o zmiennej, jak i o stałej stopie procentowej. Wyboru dokona kredytobiorca. Pozwoli to już w dniu podpisywania umowy kredytowej przewidzieć, jaka będzie wysokość raty w kolejnych latach spłacania zadłużenia. Zobowiązania finansowe wobec banków pozostaną więc obojętne wobec inflacji czy zmiany poziomu stóp procentowych. Nowe zasady zaczną obowiązywać pod koniec 2020 roku.

Stabilniejszy kredyt hipoteczny Rzeszów, ale wyższe ceny

Kredyt hipoteczny Rzeszów dzięki możliwości wyboru charakteru stopy procentowej będzie stabilniejszy w nowym roku. Niestety, zmiany w 2020 obejmują też rynek mieszkań – w rezultacie cena za metr kwadratowy wzrośnie nawet o ok. 10 procent. Zdaniem ekspertów z www.biznes.interia.pl największa dynamika cen będzie zauważalna zwłaszcza w dużych miastach – aglomeracjach. Specjaliści prognozują, że to szansa na powrót do łask rynku wtórnego, bowiem ceny kredytów hipotecznych na powierzchnie od dewelopera mogą przekroczyć możliwości „zwykłego Kowalskiego”. Mieszkania „z drugiej ręki” nie wymagają bowiem aż takich nakładów finansowych na remont.

Nowe przepisy dla „frankowiczów”, czyli kredyt Rzeszów w szwajcarskiej walucie

Zmiany w prawie dotyczącym przyznawania i spłacania kredytów obejmą także osoby spłacające dług w obcej walucie, a konkretnie we frankach szwajcarskich. Wzrośnie bowiem minimum dochodowe umożliwiające wnioskowanie o wsparcie.

– „Nowe zasady udzielania pomocy dla kredytobiorców oznaczają podniesienie minimum dochodowego umożliwiające wnioskowanie o wsparcie. Wyniesie ono 1402 zł dla osób samotnych i 1056 zł na osobę w rodzinie. Ponadto zwiększone zostanie możliwe comiesięczne wsparcie z 1,5 tys. do 2 tys. zł oraz wydłuży się okres wsparcia z 18 do 36 miesięcy (co w sumie dawałoby kwotę 72 tys. zł)”. – Czytamy w serwisie bankier.pl.

Warto dodać, że wydłużony zostanie również okres spłaty bezprocentowej – chodzi o wsparcie otrzymane z funduszu. Zmieni się z 8 aż na 12 lat.

Kredyt Rzeszów w 2020 bez tajemnic

Zastanawiasz się, jakie jeszcze zmiany obejmą kredyt Rzeszów w 2020 roku – zarówno hipoteczny, jak i gotówkowy na cel dowolny? Skontaktuj się z Mirosławem Baranem. Ten doradca finansowy Rzeszów doskonale orientuje się w nowelizacjach ustaw i modyfikacjach przepisów w bankach. Umów się z nim na spotkanie – telefonicznie (502 381 272) lub za pośrednictwem Messengera (https://www.facebook.com/miroslawbaran.doradca). Nieznajomość prawa, zwłaszcza finansowego, szkodzi. Nie pozwól na to i bądź na bieżąco w nowym roku. Niech 2020 nie zaskoczy Twojego portfela!

No Comments

Post A Comment